Error YouTube’i õpituba: Videoproduktsioon noortele- ehk “Kuidas toota omaenda tegelikkust”.

Youtube’i ja facebooki ajastul on suurte meediakonsernide mõju meie argipäeva kajastamisel järsult vähenenud, vältimaks sõprade sisutute säutsude sisse mattumist, tuleb haarata kaamera ja neist ette jõuda. Ärge uskuge Postimeest ja vältige ERR-i igavaid uudiseid, ärge laske teistel kujundada oma tegelikkust, looge ise maailma muutev meediakanal!

Ei oska? Tulge, me õpetame!

Juhendajad: Error Collective (Justin Tyler Tate ja Ernest Truely)

Toimumispaik: Tartu Kunstimaja (Vanemuise 26)

Toimumise aeg: 9., 10., 16., 17., 23., 24. veebruar

Osalejate arv: 8 kuni 15

Vanus: 11-14 (koos täiskasvanuga); 15-18

Error Collective töötoas osalejad õpivad iseseisvalt tegema kõrge kvaliteediga videoid ning saavad seeläbi olla mitte ainult meediakultuuri tarbijad, vaid seda ka ise kujundada.

Töötoas läbitavad teemad: kaamera käsitlemine, kaadrikompositsioon, valgustus, heli, eriefektid, järeltöötlus jms.

Töötuba hõlmab presentatsioone ja loenguid juhendajatelt, praktilist tööd filmimisega ja valminud tööde ülevaatust. Töötoa lõpus valmib osalejatel lühike video, mis kasutab õpitud teadmisi ja oskusi. Osalejate videotest on võimalik koostada näitus või korraldada avalik filmilinastus.

Error Youtube’i töötoas osalejad kohtuvad kolmel järjestikusel nädalavahetusel veebruaris (laupäeviti kell 14-17 ja pühapäeviti 10-13) ning töötoa õnnestumiseks tuleks osaleda kõigil kohtumisel.

Osalejad peaksid ise kaasa võtma kaamera (digifotokas, veebikaamera, telefon vms) ja sülearvuti. Video töötlemiseks vajaliku vabavara hankimisega aitavad töötoa juhendajad. (Kui sul pole kaamerat või arvutit, kuid tahad töötoas osaleda, võta siiski ühendust- saame midagi korraldada).

Töötoas osalemine on tasuta!

Töötoa juhendajad Justin Tyler Tate ja Ernest Truely kuuluvad kunstnikerühmitusse Error Collective, mis tegeleb peamiselt hüljatud ruumide looval viisil taaskasutamisega, tehes seda läbi kollektiivsete kunstnikepraktikate, disaini ja kohalike leidmaterjalide kasutamise. Rohkem infot: http://errorists.weebly.com/

Registreerumine ja lisainfo: haridus@kunstimaja.ee