Moeke 2013 osalejad on selgunud

Lõuna-Eesti suurim noorte moekonkurss Moeke toimub 2013. aasta kevadvaheajal juba 16. korda.

Nagueelnevatel aastatel, otsiti ka sel aastal moekonkursile teemat, milleks korraldati avalik konkurss. Kokku pakkusid noored välja üle 20 teema, millest valituks sai „WONDERLAND“.

Peakorraldaja Zanna Ivanova arvates on teema piisavalt lai, et mitte piirata noorte loovust. „Iga inimese jaoks on olemas oma seos selle teemaga, see ei pea sarnanema muinasjutulise „Alice in Wonderland“ looga. Seega igaüks saab väljendada oma imedemaad just nii nagu ise soovib“ ütleb Zanna.

Moekesele on registreerinud kokku 20 kollektsiooni: 10 nooremas ja 10 vanemas vanuserühmas, mis teeb kokku 124 osalejat.
Osalejate seas on arvukalt Tartu linna noori, Tartu maakonnast on esindatud Lähte ja Ülenurme noored ning mujalt Eestist on osalemas neli kollektsiooni Tallinnast ja üks Pärnust.

Moeke 2013 eelvoor toimub 16. märtsil Atlantises algusega kell 14.00, kus esialgu astub lavale noorem vanusegrupp ja seejärel vanem. Moeshowle paneb punkti Atlantise Moekese noortepidu, mis algab kell 18.00. Moekese eelvooru piletihind on 2€ ja noortepeole pääseb moeshow pileti näitamisel tasuta.

Moekese imeline finaal leiab aset 23. märtsil Lõunakeskuses algusega kell 15.00, kus žürii valib välja Moeke 2013 võitjad mõlemast vanuserühmast. Samuti jagatakse Moekese finaalis eriauhindu hea modellitöö, uhke soengu ja meigi eest. Moekese finaalshow lavastaja on Krõõt Kiviste.

Korraldajateks on Anne Noortekeskus ning vabatahtlike meeskond.

Moekonkursi peamine eesmärk on arendada noorte kunstilist väljendusoskust, loovust, moeteadlikkust ja stiilitunnetust ning pakkuda neile võimalust oma loomingut ka suurel laval eksponeerida.

Moekese kohta leiab rohkem infot Facebooki fännilehelt Moeke 2013.

Lisainfo:
Zanna Ivanova
peakorraldaja
Anne Noortekeskus
5120314
Zanna.ivanova@raad.tartu.ee
Facebook: Moeke 2013