Projekt: noored väärtustage 11!

Eelmisel reedel (15. novembril) alustas projekt tutvumisõhtutega. Esimene noortekeskus, millele mindi külla oli Lille maja.

Kohtumisel tehtud fotosid näed SIIT.

Projekt “Noored väärtustage 11!” koosneb üritustesarjast, kus suuremad noored aitavad ja õpetavad väiksemaid noori. Projekti idee on, et nende vaheline suhtlemine muutuks paremaks. Veel kaasatakse projekti võimalikult palju vene rahvusest noori. Projekt koosneb neljast Tartu noortekeskuse tutvumisõhtust, mis toimuvad iga kord erinevas Tartu noortekeskuses (Anne Noortekeskus, Lille Majas, Tähe Noorteklubis ja Skatehallis). Tutvumisõhtu idee on, et võõrustaja noortekeskus tutvustab oma tugevamaid külgi teistele noortele (näiteks Anne NK-multimeedia, Lille Maja-näitlemine, Tähe NK – tantsimine, Skatehall – ekstreemsport). Igasse tutvumisõhtusse on kaasatud ka alla 11aastased ja vene rahvusest noored, et erinevates vanustes noori üksteisega sallivamaks muuta. Lisaks tutvumistegevustele toimub ka igasuguseid meeskonnamänge. Tegevusi filmitakse lõpuvideo jaoks.

Veel koosneb projekt kolmest lauajalgpalli võistlusest, mis toimuvad erinevates Kaubanduskeskustes. Võistlustele eelneb tunniajane õppetund, kus vanemad noored õpetavad noorematele laualjalgpalli reegleid ja mängimist.
Lisaks nendele tegevustele toimuvad ka kokkamisõhtud Tartu nelja noortekeskuse vahel. Meeskonnad koosnevad jällegi noorematest ja vanematest noortest ning noorsootöötjast. Võistlusel antakse igale meeskonnale sama palju toiduaineid ja nad peavad nendest teatud aja jooksul süüa tegema. Sööke hindab zürii, mis koosneb noortest ja noorsootöötajatest. Tegevusi filmitakse lõpuvideo jaoks.
Projekt lõppeb spordipäevaga, mille stiiliks on Olümpia ja kus osalevad jällegi nii nooremad kui vanemad noored ja noorsootöötajad Tartu noortekeskusest.
Kõige viimaseks ürituseks on kõigile osalejatele mõeldud afterparty, mis plaanitakse spordipäevaga samale kuupäevale kui võimalik.
Terve projekti vältel noored filmivad oma tegevusi, nii, et lõpuks pantakse kokku üks film projekti toimimisest ja meeldejäävamatest hetkedest.