Tarkusenädal 2017: Mina olen eeskuju!

28. augustil 2017 algab Tartu kesklinnas kõikidele noortele ja noortemeelsetele suunatud Tarkusenädal, mis lõpeb 1. septembril Koolirahu väljakuulutamisega. Selle aasta Tarkusenädala teema on “Mina olen eeskuju!”

tarkusn

Tartu huvitegevuste pakkujad on koondunud tervelt kolmeks päevaks Tartu südalinna, Küüni tänavale, kus iga päev kell 14:00 kuni 15:30 toimub huviharidusmess. Messil saab ülevaate Tartu huvikoolidest ja -ringidest, sportimisvõimalustest, käsitöö- muusika-, kunsti-, loodushariduse, tehnika-, keelte- näitlemise ja kõikvõimalikest muudest ringidest ning harivatest vabaajategevustest. Messi eesmärk on anda külastajatele koondinfo Tartu huvitegevusvõimalustest.

Lähemalt saavad noored oma eeskujudega tutvuda ja juttu ajada teisipäeval, 29 augustil toimuvas Elavas Raamatukogus, mille raames saab Eestis tuntuid näitlejaid, muusikuid, sportlasi jm huvitava valdkonna esinejad „laenutada“ ning nende inspireerivaid lugusid kuulata ning muidugi ka oma küsimustele vastused saada.

Osaleda saab põnevates töötubades, mängudes ja võistlustes, kus ei puudu ka vinged auhinnad. Meeleolu hoiavad muhedad päevajuhid, tantsijad, muusikud jm lahedad esinejad. 30.august toimub suur pidu, kus peaesinejaks on Miljardid.

Tarkusenädalale paneb meeldejääva punkti Koolirahu väljakuulutamine. Koolirahu leping sõlmitakse iga kooliaasta alguses 1. septembril MTÜ Lastekaitse Liidu, haridus- ja teadusministri, Koolirahu linna esindaja, Eesti Õpilasesinduste Liidu ja MTÜ NÜ Tore vahel.

Selleks puhuks saab alguse rattaretk ning kontsert, kus esineb 2016. aastal Leedu parim alternatiivbänd Garbanotas Bosistas. Rattaretke tulemusena allkirjastatakse Tartu koolides koolirahu leping, mis retke lõpus saabub raekoja platsi. Ligi 70 osalejaga retk viitab eelkõige Tartu koolide ühtsusele ja sidususele; kinnitab tahet ja olulisust (kooli)vägivalla vastu võitlemisel. Rattaretke eesmärgiks on juhtida tähelepanu üksteisemõistmisele, -kuulamise ja avatud silmaringi avamisele.

Tarkusenädala raames on võimalik rattaretkel osalejatel hooldada oma varustust TERT jalgratta hoolduses. Tseremooniat juhib näitleja ning youtuber Märt Koik.

Koolirahu eesmärgiks on turvaline ja sõbralik koolikeskkond õpilastele, õpetajatele, koolipersonalile, lastevanematele ja erinevatele kooliga seotud huvigruppidele

Sissepääs ja tegevused on kõigile TASUTA.

Rohkem infot programmi kohta meie facebooki lehel. Ole kohal ja saa osa ühest vingeimast sündmusest sel suvel! #minaoleneeskuju

TULE JA PROOVI JÄRELE, MILLEGA SOOVID ÕPPIMISE KÕRVALT TEGELEDA!

Facebook: https://www.facebook.com/Tarkusenadal/
Facebooki sündmus: https://www.facebook.com/events/249930572153975/
Instagram: https://www.instagram.com/tarkusenadal/
Jaga parimaid hetki: #minaoleneeskuju #tarkusenadal

Save