Tarkusenädal 2016

Uues kuues Tarkusenädal on 5 päeva täis huviharidust, õppimisvõimalusi ja meelelahutust. Kõik see leiab aset Tartu kesklinnas 29. augustist kuni 2. septemberini.

Tegemist on Tartu linna haridus-, huviala – ja noorsootööasutuste sündmusega, mille eesmärk on tutvustada huvitegevuse, sportimise ja vaba aja veetmise võimalusi ning noortele suunatud teenuseid.

Üritus saab teoks Anne Noortekeskuse ja Lille Maja koostöös.

29 august – 31 august  kell 12.00-15.00 toimub Tarkusemess, kuhu tulevad enda tegevusi tutvutama üle 30 asutuse ja organisatsiooni. Tule saa osa sellest põnevast seiklusest ja leia omale lemmik tegevus!

Tarkusemess Tarkusemess 2

Tartu linnas tegutseb mitu, mitu noortekeskust. Kas sina tead, kus need kõik asuvad ja mida nad noortele pakuvad? Tarkusenädala raames toimub 29 august – 31 august kell 15.00-19.00 Vabaõhunoortekeskus, kus kõik Tartu linna noortekeskused tulevad enda tegemisi tutvustama. Tule kohale ning sul on võimalus osa saada sellest müstilisest Vabaõhunoortekeskusest!

VABAÕHUNOORTEKAS

Enne kooli algust on hea ja mõnus lõõgastuda  – tule saa osa ka meie meelelahutus programmist, mis leiab aset 1 ja 2 september kell 15.00-21.00.

MEELELAHUTUSPÄEV TARKUSEPÄEV

 

Sündmuse tegevustes osalemine on kõigile TASUTA.

 

Suured tänud meie sõpradele, kes Tarkusenädala tegemisi toetavad: Tartu linn, Tartu Kaubamaja, Hasartmängumaksu Nõukogu, Tartumaa Noorteinfo, Siko disan, Culfelx, Henry Narits, Kalev, Kohvipaus, Sound Group OÜ, Spargel, Kohvik-Restoran Pierre, Koduekstra, Magus Ahvatlus OÜ!

Lisainfo:

Tarkusenädala projektijuht

Tiina Liiv ( Anne Noortekeskus)

5081858

tiina.liiv@raad.tartu.ee

ja

Tarkusenädala projektijuht

Reelika Lodjak ( Lille Maja)

53439829

reelika.lodjak@raad.tartu.ee

 

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Tarkusenädal 2016 kutsub osalema

Lugupeetud huviharidust pakkuvad organisatsioonid!

Kutsume Teie huviringi (huviringe) osalema Tarkusenädalal, mis toimub 29. augustil – 2. septembril 2016. Ürituse raames saate tutvustada ja reklaamida noortega ja noortele enda tegevusi, teenuseid või saavutusi. Oodatud on õpitoad, presentatsioonid, esinemised jm noorte kaasamise meetodid.

Sellel aastal toimub esimest korda TARKUSENÄDAL koostöös Anne Noortekeskuse ja Lille Majaga. See tagab noortele suurema võimaluse leida omale just õige huviharidust pakkuv koht. Sellel aastal keskendume noortelt noortele infovahetusele, mille käigus palume tegevust läbi viima just teie organisatsiooni noori. Seekord palume kõigil viia läbi vastav tegevus, kus valmib ka looming või loominguline tegevus. Kõigil, kellel on soovi seda tutvustada, saab selleks võimaluse reedel, 2. septembril 15 minuti jooksul väikesel laval.

Tarkusenädal on Tartu linna ja Tartumaa haridus-, huviala- ja noorsootööasutuste mainesündmus, mille eesmärgiks on tutvustada huvitegevuse, sportimise ja vaba aja veetmise võimalusi ning noortele suunatuid teenuseid.

Tarkusenädal toimub Tartu kesklinnas. Täpsem info asukoha ja inventari osas tuleb peale registreerimise lõppu.

Kuna 1. septembril on kõik noored hõivatud kooliga, siis huviharidusmess toimub kolmel esimesel päeval ehk 29.-31. augustil kell 12.00-15.00. Osaleda saab eeldusel, et osalemine toimub kõigil kolmel päeval.

Registreerimine Tarkusenädalale lõppeb 31. mail kell 23.59. Registreerida saab siin: http://goo.gl/forms/sysYhyqgTr

Rohkem infot ürituse kohta saab e-postilt tiina.liiv@raad.tartu.ee või telefonilt 5081858.

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Tarkusepäev 2015: “Tark ei kiusa!”

TP plakat 2015

Tarkusepäeva kava

Iga aasta 1. septembril tähistatakse ülemaailmset teadmistepäeva. Eestis nimetatakse 1. septembrit traditsiooniliselt Tarkusepäevaks. Tarkusepäev on haridusaasta algus ning paljudele noortele tähendab see kooli või huviringide ja trennide algust pärast pikka suvevaheaega. Tartu linnas on Tarkusepäev alati olnud pidupäev ja seda ta saab olema ka sel aastal.

Asutused ja organisatsioonid, kes soovivad oma tegevust ja teenuseid noortele tutvustada saavad Tarkusepäeva üritusele registreerida täites vormi: https://docs.google.com/forms/d/1XFAc4ba60TxnNsB6sSTUn9Hw9KdMR3pu1hAvnmPh0C4/viewform

15012618037_e2b43f71e7_k

Tarkusepäeva teemaks on tänavu kiusamine – sellest hoidumine, selle märkamine ja takistamine. Raekoja platsil toimub kooliaasta alguse ühine avaaktus, kus antakse üheskoos vanne luua ja hoida kiusamisvaba keskkonda. Vannet aitavad anda Linnapea, Gerli Padar ja Genka.

Esitada saab kandidaate “Tark ei kiusa” tunnustuskonkursile, mille eesmärgiks on tänada inimesi, kes on oma silmapaistva tegevuse ja positiivse eeskujuga aidanud ennetada, takistada või vähendada kiusamist Tartus. Konkurssi korraldavad Anne Noortekeskus ja Tartu linn.

child-145411

Anne Noortekeskus ja Tartu linn otsivad Tartu inimesi, kes on oma eeskuju ja tegevusega aidanud ennetada, takistada või vähendada kiusamist viimase aasta jooksul. Konkursile võib esitada nii eraisikuid (inimesi, omaalgatusi, sõpruskondi), kui ka juriidilisi isikuid (asutusi, organisatsioone), kes on oma positiivse tegevusega selles valdkonnas silma paistnud. “Kiusamine on probleem, mida tuleb teadvustada,” ütleb tunnustuskonkursi korraldaja Janne Puks. “Sellepärast on oluline tuua esile inimesi, kes on oma tegudega olnud eeskujuks ja innustanud teisi,” selgitab Puks, miks konkurss välja kuulutati.

Kandidaate saab esitada kuni 30. augustini kell 23.59. Tunnustuskonkursile esitatud kandidaate hindab spetsialistidest koosnev hindamiskomisjon. “Tark ei kiusa” laureaatide välja kuulutamine ja tunnustamine toimub 1. septembril Tarkusepäeva avaaktusel.

Kandidaatide esitamine ja täpsem info konkursi reeglite kohta: https://goo.gl/QF2pBu

 

 

Kesklinnas toimuvad erinevad töötoad, avatakse tänavaraamatukogu, häid soove saab edastada linnarahvale soovide seinal, joostakse heategevuslikul Koolikotijooksul, toimuvad debatid ning süüakse puslekooki.

Terve päeva leiab aset suur kontsert linnarahvale, mille peaesineja on Genka/ Paul Oja.

IMGL4194_edit

 

Lisainfo projektijuhid:

Janne Puks
tel 512 0314
e-post janne.puks@raad.tartu.ee

ja

Olav Kersen
tel 517 34 63
e-post olav.kersen@raad.tartu.ee


Tarkusepäev 2014: “Tarkus on liigutav!”

Tarkusepäev on 1. septembril toimuv Tartu linna ja Tartumaa haridus-, huviala- ja noorsootööasutuste mainesündmus, milles eesmärk on tutvustada huvitegevuse, sportimise ja vaba aja veetmise võimalusi ning noortele suunatud teenuseid Tartus ja Tartumaal. Lisaks tasuta õpitubadele ja esinemistele toimub sel päeval tervislike eluviise, liikumist, teadust ja õppimist propageerivaid sündmusi Küüni tänaval kui ka Kaubamaja ümbruses ja sees. Sel aastal on Tarkusepäeva alateemaks “Tarkus on liigutav“, mis viitab käimasolevale liikumisaastale ning tarkuse tähtsusele kultuuri, kunsti ja meelelahutuse tarbimisel ja nautimisel. Koolikotijooks on sportlik-meelelahutuslik jooks sprindidistantsil 1.-9. klassi õppuritele. Võimaluse korral ootame kõiki jooksma koolikott seljas. Joostakse klasside kaupa ning kõigile lõpetajatele on väike meene. Registreerimine on avatud samal päeval stardipaigas alates kell 12.00. Kõikide jooksjate vahel läheb loosi kolm koolikotti Knopkalt täidetud hea ja paremaga.

Veel on kavas on noortebändide esinemised, seltskondlikud mängud, improteater, AHHAA teadusteater, Naiivi mälumäng, tantsushowd, erinevad õpitoad, noortedebatid ja palju muud huvitavat. Julgust ja osavust saab proovile panna tuletõrjeolümpial ja rularajal, kulinaaria oskusi koogimeisterdamisel ja pannkoogitelgis.

plakati pilt

Tarkusepäeva ajakava

Laval:
12:00 Päevakava tutvustamine
12:20 Tartu Noortevolikogu väitlus linnaisadega teemal “Kes koera saba kergitab, kui koer ise ehk kes noori kaasab kui noored ise?”
12:50 ENLi väitlus valimisea langetamise teemal
13:20 Täheka mängujuhid kutsuvad lapsi/noori mängima
13:25 Improkraatia improetendus
13:45 Budoklubi demonstratsioon
15:00 Ahhaa teadusteater
15:40 Naiivi mälumäng
16:40 Linnapea kõne
16:50 Tantsuetendused
18:30 Noortebänd Samm
19:30 K.O. Bigrock

Üritusel veel:
12:00 – 18:00 Noorteinfo ja töötubade allee
12:00 – 16:00 Pannkoogi telk
12:30 – 14:00 Koogimeisterdamine
14.00 – 15.30 Koolikotijooks (1.-9. klassi õpilastele)
13:00 – 17:00 Improtäika (lisainfo ja müüjaks registreerimine: improtaika@gmail.com)
15:00 – 17:00 Rulavõistlus
15:00 Mullipalli mäng
17:00 Piljarditurniir Tähe Piljardiklubis (registreerimine Tarkusepäeva infotelgis, osaleda võivad kõik)

Lisainfot Facebookis:
https://www.facebook.com/events/721511311242943/?fref=ts

Kui soovid enda ettevõtmisega Tarkusepäeval osaleda või hakata meie koostööpartneriks või toetajaks, siis võta meiega ühendust olav.kersen@raad.tartu.ee või janne.puks@raad.tartu.ee

tartu-heade-motete-linn-v  Tartu Kaubamaja logo

 

kalev_blue_2

SALVEST_520x297

logo   Alecoq-logo

knopka Pagaripoisid logo

TNTK õige    Cinamon_logo

 

 

piljard        felix2

balbiino-logo-01tartu mill

 

asian chef StarEst_logo

 

apollo  festivali_logo