Tartu noortekeskused koguvad mänguasju Eestisse saabuvatele lastele

Anne Noortekeskus, Lille Maja ja Tähe Noortekeskus koguvad ühiselt Eestisse saabuvatele põgenike lastele mänguasju. Kogumine toimub esmaspäevast reedeni ning annetatavaid asju saab toimetada igas noortekeskuses asuvasse annetuskasti. Aktsioon on osa Tartu Rahvusvahelise Kooli õpilaste ja lastevanemate algatatud heategevuskampaaniast Teddy Bear Help.

4707883t100h3a95

Foto autor: Sille Annuk / Postimees

Algatuse eesmärgiks on võtta Eestisse saabuvad lapsed vastu sõbralikult ja neile turvatunnet luues. Tihtipeale ei ole sõjakolletest põgenenud ja pikast teekonnast räsitud perede lastel alles enda mänguasju, mis aitaks uues ja võõras keskkonnas kohaneda ning luua ja hoida turvatunnet. Sellepärast ongi mõned Tartu Rahvusvahelise Kooli lapsevanemad ja õpilased otsustanud algatada nende lastele mänguasjade kogumise aktsiooni nimega “Teddy Bear Help”.

Kuna paljud neist lastest hakkavad Eesti ühiskonnaga kohanedes kasutama ka noortekeskuste teenuseid, siis otsustasid kolm Tartu noortekeskust üheskoos kogumisaktsioonist osa võtta. Sellega anname selge signaali, et noortekeskustesse oodatakse kõiki lapsi ja noori, kes on Eestis, olenemata kodakondsusest, usutunnistusest, seksuaalsest sättumusest, nahavärvist või majanduslikust olukorrast.

Mänguasjade kogumine toimub kõigis kolmes noortekeskuses 16.-20. novembril. Mänguasjad toimetatakse lasteni novembri ja detsembri jooksul. Kampaaniaga saab end kursis hoida Facebooki lehel Teddy Bear Help: https://www.facebook.com/teddybearhelp

Annetatavad mänguasjad saab toimetada Tartu noortekeskustesse:

Tähe Noortekeskus
Tähe 101
avatud E-N 13-19; R 11-17
tel 5851 6422

Lille Maja
Lille 9
avatud E-R 13-19
tel 736 16 91

Anne Noortekeskus
Uus 56
avatud E-R 13-19
tel 746 1762